Jeśli głosujesz w
Wielkopolsce
9 czerwca możesz
oddać na mnie głos
dlaczego warto oddać na mnie głos?O potrzebnych zmianach w zakresie zarządzania i organizacji w służbie zdrowia mówię od lat.
O tym, że MUSIMY wprowadzić nowoczesne leczenie na poziomie europejskim dostępne dla Wszystkich pacjentek i pacjentów mówię od lat.
O tym, że trzeba niezwłocznie zmienić zasady prowadzenia szpitali i zmienić wyceny procedur medycznych mówię od lat.
Jestem osobą zaangażowaną politycznie. Angażuję się w procesy wyborcze. O przesłankach, którymi się w tym kieruję, o kampanii wyborczej, polityce, priorytetach, postrzeganiu tego świata i roli, jaką mógłbym odegrać na tym polu.
LIVE – rozmowa o polityce z października 2023 r
Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
Wiosną 2024 roku poznańska Lewica powierzyła mi stworzenie i liderowanie liście do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w okręgu 1 – czyli w mieście Poznaniu.
W latach 2018 – 2024 Lewica nie miała swojego przedstawiciela z tego okręgu. Wyzwanie było ogromne.
Liczne spotkania i długoletnie działanie na rzecz organizacji pacjenckich przyczyniły się do zaufania, jakim obdarzyli mnie Poznaniacy.
Decyzją mieszkańców miasta otrzymałem poparcie dające mi mandat radnego w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024
Działalność na rzecz struktur organizacji politycznych polega również na wspieraniu komitetów w wyborach.
Skomplikowane wzory matematyczne wpływają na to, kto otrzymuje mandaty radnych, posłów, czy senatorów.
Wbrew powszechnemu przekonaniu, mandatu nie otrzymuje osoba, która ma nr 1 na liście, a osoba, która uzyska największą ilość głosów przy jednoczesnym odpowiednio wysokim poparciem dla komitetu.
Każdy start to działanie zespołowe.
Jestem chirurgiem onkologiem, wykładowcą, managerem — wierzę w to, że w Polsce ludzi można leczyć LEPIEJ, a szpitalami i placówkami zdrowia zarządzać MĄDRZEJ.
Codziennie rozwiązuję problemy pacjentów zmagających się z systemem. Od lat mówię o tym, co trzeba NATYCHMIAST zmienić, by opieka zdrowotna zaczęła lepiej działać.
Do tego niezbędne są środki – również te zewnętrzne, pochodzące z Unii Europejskiej.
Współpracując z placówkami i organizacjami onkologicznymi działającymi na terenie UE – znam możliwości i kierunki rozwoju współczesnej medycyny, wiem jakie rozwiązania należy wdrożyć dla wszystkich państw członkowskich, tak by standardy leczenia i dostęp do nowoczesnej medycyny był spójny dla każdego pacjenta w Europie.
Dlatego przyjąłem propozycję startu do PE. Uważam, że racjonalny głos praktyka w debacie o zdrowiu Europejczyków jest konieczny. Jako kandydat otrzymałem rekomendację Europejskiej Organizacji ds. walki z Rakiem.
Decydując się na pracę w ramach struktur UE, nie zamierzam rezygnować z pracy w zawodzie medycznym. Tak jak teraz łączę pracę lekarza z funkcjami Radnego Sejmiku Wojewódzkiego, Zarządu PTChO czy działalnością naukową i społeczną.
W Ramach działań na rzecz rozwoju Polskiej opieki zdrowotnej w Parlamencie UE zamierzam lobować na rzecz:
Funduszy dedykowanych dla wsparcia budowy i restrukturyzacji szpitali i ośrodków ochrony zdrowia
Środków na budowę sieci ośrodków opieki paliatywnej i długoterminowej, a także dofinansowanie istniejących Domów Opieki Społecznej
Funduszy celowych na rozwój szeroko pojętej edukacji medycznej – w zakresie podnoszenia kwalifikacji kadr medycznych – szkolenia dla studentów i rezydentów
Kontynuacji procesów ujednolicenia specjalizacji onkologicznej na terenie całej Europy z wykorzystaniem najlepszych praktyk.
Dofinansowania procesów cyfryzacji ochrony zdrowia oraz stworzenia wiarygodnych baz danych medycznych